Signeringskalender

08.12, 12.00-12.45: Steinkjer bokhandel
08.12. 13.00-13.45: Norli Amfi Steinkjer
08.12. 14.00-15.00: ARK Amfi Steinkjer
10.12. 15.00-16.00: ARK Egertorget
11.12. 15.00-15.45: Norli Eldorado
11.12. 16.00-17.00: Norli Ugata
11.12. 18.00-19.00: Ark Strømmen Storsenter
12.12. 13.00-14.00: Norli Jessheim
12.12. 16.00-16.40: ARK CC Gjøvik
12.12. 17.30-18.30: ARK Hamar Stadion
17.12. 17.00-18.00: Norli Nordre gate
19.12. 16.00-17.00: ARK Sirkus Shopping
21.12. 16.00-17.00: ARK Trondheims Torg
22.12. 13.00-14.00: Norli Solsiden
22.12. 15.00-16.00: ARK City Lade

 
foto samuel bjork4.png

Gutten som elsket rådyr er den etterlengtede tredjeboka fra den internasjonale krimkometen Samuel Bjørk

SERIEN OM MIA KRÜGER OG HOLGER MUNCH:
> INTERNASJONALE BESTSELGERE
> SOLGT TIL 31 LAND
> NR. 1 PÅ DER SPIEGELS BESTSELGERLISTE
> NR. 3 PÅ THE SUNDAY TIMES’ BESTSELGERLISTE
> HOVEDBOK I RICHARD & JUDY BOOK CLUB
> NOMINERT TO GANGER TIL BOKHANDLERPRISEN
> VINNER AV DEN NEDERLANDSKE HEBBAN-PRISEN 2016
> VINNER AV DEN FRANSKE LE PRIX DES NOUVELLES VOIX
DU POLAR POCKET 2016

Samuel Bjørk er pseudonymet Frode Sander Øien bruker på
sine krimromaner. Hans første krim, Det henger en engel alene
i skogen
(2013), vakte stor oppsikt internasjonalt og er solgt til
30 land. Boken ble nominert til Bokhandlerprisen i 2013, og
var hovedbok i Sveriges største bokklubb i 2014. Oppfølgeren
Uglen ble også en bestselger i en rekke land. Frode Sander Øien
har også utgitt romanene Fantastiske Pepsi Love og Speed til
frokost
.

 
En dreven internasjonal spenningsforfatter
— Ole Jakob Hoel, Adresseavisen
Gutten_som_elsket_raadyr__forside Ferdig.jpg

Gutten som elsket rådyr

Det er jul. En eldre mann sitter i bilen sin på vei over fjellet.
Han får plutselig øye på noe i mørket der fremme, og får
med nød og neppe stoppet. I snødrevet foran ham står en
liten gutt. Blå på leppene. Med et rådyrhorn på hodet.

Fjorten år senere blir en ung jente funnet død i et fjellvann,
ikke langt unna. Jenta er kledd som en ballettdanser. Ved
bredden står et fotoapparat. I lyngen ved vannkanten ligger en
side fra barneboka Brødrene Løvehjerte.

Mia Krüger jages fortsatt av tvillingsøsterens død. Holger
Munch har vært ute i permisjon for å ta seg av datteren.
Sammen dras de inn i denne merkelige og intrikate saken, fast
bestemt på å fi nne en snarlig løsning. Men lite vet de.
Om hva som snart skal møte dem.

Samuel Bjørk er jo helt RÅ! Man kan ikke gjøre annet enn å elske denne!
— Hanne Haugen i ARK Bokhandel

Gutten som elsket rådyr følger opp de internasjonale bestselgerne Det henger alene i skogen og Uglen - begge nominert til bokhandlerprisen i Norge.

9788241909856.jpg
Uhyggelig bra (...) En krimroman som gjør deg skvetten i dagevis (...) Pass deg, Jo Nesbø!
— Gro Jørstad Nilsen, Bergens tidende
Bjork - Uglen - Nytt opplag.jpg
koloss av en krim, full av spenning, uhygge, tap, savn og evig kjærlighet. Hver eneste side er verdt å lese.
— Bente Wiik, Fyns Stiftstidende
 
 
 
Nordic writers seem to reach a colder, darker place in their crime fiction than most other writers do, and Bjork exemplifies this in his American debut. A suspenseful, skillfully wrought thriller with the potential for a sequel, this is a thoroughly chilling and an excellent read-alike for Jo Nesbo fans.
— Booklist, Starred Review
oversatt til 30 språk.png

Solgt til 31 land | Nr. 1 på Der Spiegels bestselgerliste | Nr. 3 på The Sunday Times' bestselgerliste

pressefoto2018_frode_Fogra39.jpg
Spenning helt i særklasse
— Helge Kjøniksen, Moss Avis (Terningkast 6)